15 lutego 2006

WENECJA. Karnawał weneckiRegiony Europy
W programie:
  • spotkanie z Beatą Wielopolską – fotografikiem
  • prezentacja zdjęć z Wenecji
  • pokaz karnawałowych masek i strojów
  • poczęstunek przygotowany przez mistrza kuchni Romana Rogalę 

Karnawał w całej pełni. Tym, którzy chcieli zobaczyć jak wygląda słynny karnawał w Wenecji, zaproponowaliśmy spotkanie z Beatą Wielopolską.

W czasie spotkania zaprezentowano oryginalne maski weneckie (i nie tylko!) oraz stroje zaprojektowane i wykonane przez Beatę i Bożenę Wielopolskie.

Beata Wielopolska urodziła się w 1963 r. w Warszawie, mieszka w Wiedniu. Jest absolwentką wydziału historii sztuki na tamtejszym uniwersytecie. W latach 2000-2001 była uczestnikiem Studium Fotografii Artystycznej przy ZPAF w Warszawie. Od niemal 15 lat fascynuje się karnawałem w Wenecji. To niezwykłe widowisko, pełne piękna i tajemnicy stało się inspiracją do wykonania całego cyklu prac fotograficznych. W tłumie turystów, pośród nawału masek, strojów i wszelkich tajemniczych postaci zmierzających gondolami w stronę Placu Św. Marka, niełatwo wykonać dobre zdjęcia ukazujące tajemnice karnawału. Aby ukazać piękno kostiumów i tajemnice postaci, autorka wracała do Wenecji wielokrotnie, próbując uchwycić specyfikę tego misterium.